ייעוץ עסקי ארגוני, שיווקי
פתוח ארגוני / אסטרטגיה שיווקית /ייעוץ שיווקי / ייעוץ ארגוני
בהנהלת ד"ר כהן יוסף.
זה התפקיד שלנו לדאוג שארגונך יעבוד בצורה יעילה יותר, יהיה לך יתרון על התחרות שלך ותוכל לשמר אותו, תדע בדיוק כמה להוציא על שיווק, היכן, מתי ומה להגיד בתקשורת השיווקית שלך.
תוכל לסמוך על הסדר וההיררכיה בארגון שלך ותגיע לתוצאות טובות יותר לאורך זמן!  את זה נעשה על ידי תהליך מדעי ייחודי לנו למען מיזעור סיכונים עבורך
 
תכנית עסקית  |  ניהול השיווק  |  מודל הבניין לבניית עסק  |  גיוס כסף משקיע פרטי  |  הפגישה של החיים שלך  |  impact marketing  |  ייעוץ ארגוני  |  KOMPYTE  |  
 
אמינות של יועץ.
 
בשבוע שעבר דיבר איתי לקוח חדש בטלפון ואמר לי "...תראה, אני נכוויתי בעבר מנותני שירות כמוך, כל מיני יועצי שיווק המציעים יעוץ שיווקי, לכן אני לא מתכונן..." רגע אמרתי לו, אני משוכנע כי אוכל לתרום ואין בכוונתי לעבוד עליך בשום צורה, אלא לייעץ לך כמיטב הבנתי. האמירה שלי נפלה על אוזנים ערלות – שאלתי את עצמי, למה ?
 
במציאות הישראלית ישנה בעיה של אמון לנותני שירות. (אתם מסכימים ?)
ישנה הרגשה כי אם השירות אינו מוחשי אזי כנראה אין לו ערך ולכן נותני השירות בעצם מנסים לעבוד עלינו ולמכור לנו אוויר, יעוץ שיווקי נתפס במידה רבה כשירות לא מוחשי.
 
על מנת לחדד את הנושא בואו וננסה להבין את משמעות העניין:
אמינות היא המידה בה אפשר להאמין לדבר מה. דיווח אמין הוא דיווח שהוקפד שלא יהיו בו שקרים או שגיאות. אדם אמין הוא אדם המקפיד לדווח דיווחים אמינים. מכשיר מדידה אמין הוא מכשיר מדידה שהסיכוי שייתן ערך שונה באופן מהותי בשתי מדידות של אותו גודל הוא סיכוי קטן. מכונה אמינה היא מכונה שהסיכוי לקלקול בה הוא סיכוי קטן.
 
הקפדה על דיווח אמין היא ערך. הדיווח האמין הוא חלק בלתי נפרד מהמקצועיות של בעלי מקצועות שונים כגון חייל, מדען, הכוונה לדיווח אמין על תוצאות הניסוי. ניסוי בו משקרים למשתתפים או מציגים להם מצג שווא ומגלים להם את האמת לאחר זמן קצר יכול לקבל אישור מוועדת האתיקה. גם עד במשפט חייב להיות אמין על פי החוק. כך גם במשפט העברי - על פי ההלכה; עשרת הדיברות מצו‏וים: "לא תענה ברעך עד שקר".
 
בניסיון להיות אוביקטיבי ולהבין את הקשר שאני כיועץ מנסה להקים עם הלקוח, ארצה לשתף אתכם בדיאלוג פנימי שלי המבוסס על מצבי אמת:
  1. למדתי עד כה תואר ראשון, במנהל עסקים ומשפטים, תואר שני התמחות בשיווק, תואר שלישי (דוקטורט, אותו אני מסיים בקרוב) התמקצעות בפסיכולוגיה שיווקית.
    כמו כן, יש לי הכשרות מקצועיות בפסיכולוגיה ופסיכולוגיה ארגונית.
  2. לקחתי את הקורסים הבאים, הן בארץ והן בעולם: שיווק באינטרנט, פתוח מוצרים, מכירות, משא ומתן, פסיכולוגיה של הצרכן, תכנות לאינטרנט, גרפיקה ואנימציה.
  3. באופן קבוע אני קורא כל יום, ספרים, בלוגים, מחקרים, אתרים, חוברות מקצועיות בתחומי על מנת להשאר מעודכן.
  4. אני דואג לא לפתח ציפיות שווא אצל הלקוחות, אינני נוהג להבטיח כי נפרוץ, נתעשר, נגדל, נתרחב, יהיה בסדר ועוד סופרלטיבים אחרים, אלא להשאר צמוד לעובדות ולתוצאות שהשגתי עד היום ולדווח עליהם, במספר פעמים לא מבוטל אני אפילו מסביר ללקוחותי היקרים כי לא לכל העסקים יש זכות קיום...
  5. בכל הצעת התקשרות שאני מוציא ללקוח, אני מפרט את מלוא מפרט השירותים אותם אתן ותוחם אותם במסגרת זמנים.
  6. יעצתי עד כה ללמעלה מ 550 לקוחות שונים מתחומים שונים.
כמו כן, שלחתי לממשלה הצעת ייעול בנושא, כתבתי כי אני חושב כי יועצים צריכים לקבל רישיון, המבוסס על הקף לימודים, ניסיון ותוצאות בשטח.
טרם קיבלתי תשובה.
 
 
 

 
אני מאד מתחברת למשפט: אדם אמין הוא אדם המקפיד על דיווחים אמינים.
 
זה המפתח בקשר שנוצר בין הלקוח לנותן השירות.
 
ללא נתון זה לא ניתן לקיים קשרי עבודה , ולהביא לתוצאות ראויות ולשיתוף פעולה.
 
כדי לגרום לשנוי צריך להיצמד לעובדות אמיתיות.
 
מתוך הכירותי את דרך עבודתו של יוסי כהן , העסקים שהוא מלווה מושתתים על קשרי אמון
ולכן, המפתח להצלחתם .
 
דליה סמואלי
מנהלת קשרי לקוחות/השפעה שיווקית
 
 

 

 

© 2005 כול הזכויות שמורות ל שיווק מדעי טלפון: 054-4205789
משרד ראשי: פתח תקווה, גרנית 6 / קומה 1 /  לפניה ישירה: email@jconline.co.il

צור קשר