ייעוץ עסקי ארגוני, שיווקי
פתוח ארגוני / אסטרטגיה שיווקית /ייעוץ שיווקי / ייעוץ ארגוני
בהנהלת ד"ר כהן יוסף.
זה התפקיד שלנו לדאוג שארגונך יעבוד בצורה יעילה יותר, יהיה לך יתרון על התחרות שלך ותוכל לשמר אותו, תדע בדיוק כמה להוציא על שיווק, היכן, מתי ומה להגיד בתקשורת השיווקית שלך.
תוכל לסמוך על הסדר וההיררכיה בארגון שלך ותגיע לתוצאות טובות יותר לאורך זמן!  את זה נעשה על ידי תהליך מדעי ייחודי לנו למען מיזעור סיכונים עבורך
 
תכנית עסקית  |  ניהול השיווק  |  מודל הבניין לבניית עסק  |  גיוס כסף משקיע פרטי  |  הפגישה של החיים שלך  |  impact marketing  |  ייעוץ ארגוני  |  KOMPYTE  |  
 
רבים מאתנו מבינים את ערך טקטיקת המיתוג, אין יותר שיווק הסביר מומחה שיווק אחד, יש מיתוג.
בעידן בוא רוב השירותים והמוצרים זהים אחד לשני באופן כמעט מובהק, יש צורך קיומי לארגונים וחברות לשמור על מתח רווחים סביר ולהימנע ממלחמת מחירים.
המיתוג, הנו תהליך אשר יש לו ערך פיננסי לארגון, דרך תהליך המיתוג יוכל הארגון לגבות יותר כסף עבור שירותים או מוצרים אשר דומים באופיים לשירותים של המתחרים הישירים או העקיפים של הארגון.

אוקי, אז מה זה בעצם אומר? האם אנו צריכים לזנוח את אשר אנו יודעים? לשדרג את הקיים? מה עושים עם כל זה?
לצורך מסמך זה בוא נניח כי אתה, הקורא, הוא בעל עסק קטן או בינוני אשר רוצה להפוך את עסקך למותג בתחומו.
הרבה משרדי מיתוג הם מסוכנים לעסקך מאחר ואין להם מושג מיתוג מהו, במסעי בעולם השיווק, הגעתי למשרדים כאלו כאשר אני מלווה לקוח, נחרדתי, מומחי המיתוג הצליחו להפחיד אותי ואני אנסה להסביר:
מיתוג הוא לא טקטיקה חדשה, מיתוג קיים מהיום הראשון בוא האדם קיים, המיתוג הוא תוצר של שיווק נכון הכולל תהליך אסטרטגי נכון, הבנה של יכולות שונות שלך ושלמתחרים, נתוני שוק שונים, התנהלות לאורך זמן וכן גם הקשור לנושא הנראות, קרי גרפיקה וויזואליות.
הבעיה במשרדים הללו שהם פועלים בצד הוויזואלי בלבד, ללא התייחסות לחלק הארי של המיתוג שהוא התהליך האסטרטגי, זהו תהליך לו אני קורא 'מיתוג מלמעלה'.
קחו בחשבון שתהליך מיתוג הינו תהליך ארוך אליו חייבת להיות הנהלת העסק מחויבת ולכן יש צורך להבין עד תום את משמעות המיתוג, ההנהלה חייבת להתאגד מאחורי הרעיון קרי הקונספט, אשר במרוצת הזמן ינסה להוביל למיצוב עדיף או מכוון מטרות כלשהם, אין מושג כזה בשיווק הנקרא מיצוב גבוה יותר, מיצוב לא נמדד לפי גבהים, מיצוב הינו ניווט בין תפיסות שונות של לקוחות, ניתן לנסות להתמצב בצורה מסוימת ,ניתן לשנות מיצוב קיים אולם אלו תהליכים מסובכים ובד"כ יקרים.
מיתוג נכון הינו טקטיקה רבת עצמה כחלק מאסטרטגיה כוללנית, מיתוג נכון משדר מסר ברור, מסר זה חייב להיות מלווה בגירוי חושי הלקוחות, כמה שיותר יותר טוב, גרפיקה טובה ומיוחדת מצוינת למטרה זו.
אל תיבהלו באם לא הצלחתם להגיע למקום לפיו אתם שונים ומיוחדים מאוד לעומת האחרים, יש קושי להגיע למקום הזה , בעלי עסקים רבים נמצאים תחת הרושם המוטעה כי רק מוצר או שירות ייחודי יכולים להעניק ערך מוסף ולבדל את שירותים ואו המוצרים שלהם מאחרים, אין הדברים נכונים כלל, גישת המוצר המנצח אינה רלוונטית בחשיבה שיווקית, התחרות או הניצחון אינו דרך המוצר ואו השירות אלא דרך התפיסות שנוצרות לגביהם.
רבים מקוראי מאמר זה בוודאי אומרים לעצמם בשלב זה, אילו שטויות כותב הבחור, ברור שהמוצר שאם היה לי מוצר ייחודי מאוד, כולם היו מתדפקים על דלתי ומבקשים לעשות עסקים אתנו.
יכול להיות, באמת בתחומים מאוד מסוימים באמת ישנה חשיבות גדולה למוצר, אף פעם לא חשיבות מכרעת אולם באמת חשיבות בעלת משקל, אולם, ברוב התחומים פחות, המוצר ואו השירות הם חלק מהשפעות שאנו יכולים ליצור ולעצב עבור התפיסות שאנו רוצים לייצר.
לדוגמא, כמה ממכם קנו בזמן האחרון גינס של דיזל, כמה שילמתם ? מאות שקלים לא ? האם לדעתכם ישנו הבדל בין הג'ינס שעולה 500 ש"ח ומעלה לבין גינס שעולה 150 ש"ח , ברמת המוצר ההבדלים מינוריים, ברמת התפיסות, עולם ומלואו.
כאשר תיגשו למלאכת המיתוג ויפה שעה אחת קודם, קחו בחשבון כי לרוב, ישנו קושי רב ליצור בידול מובהק אשר נמצא בקונצנזוס הרחב, כלומר, יהיה לכם קשה להגיע לבידול נתפס על אותם ממדים אשר רוב העסקים טוענים להם, בייחוד בתחום הישיר שלכם, לדוגמא, אם חברה מסוימת טוענת שהיא הדינמית ביותר בתחום, יהיה לכם קשה לשכנע את ציבור הלקוחות כי אתם גם הכי דינמיים בתחום, הלקוחות יגידו לא יתכן שאתה הכי דינמי בתחום מאחר ואנו יודעים כי החברה השנייה היא הכי דינמית בתחום, לכן יש להיזהר מטענה אשר לה אבות רבים.

נשמח ללוות אתכם בתהליך אשר יבטיח לארגונכם את תוצרי המיתוג.
ייעוץ שיווקי / פתוח שיווק / תכנית שיווק / פתוח ארגוני

 
 

© 2005 כול הזכויות שמורות ל שיווק מדעי טלפון: 054-4205789
משרד ראשי: פתח תקווה, גרנית 6 / קומה 1 /  לפניה ישירה: email@jconline.co.il

צור קשר