ייעוץ עסקי ארגוני, שיווקי
פתוח ארגוני / אסטרטגיה שיווקית /ייעוץ שיווקי / ייעוץ ארגוני
בהנהלת ד"ר כהן יוסף.
זה התפקיד שלנו לדאוג שארגונך יעבוד בצורה יעילה יותר, יהיה לך יתרון על התחרות שלך ותוכל לשמר אותו, תדע בדיוק כמה להוציא על שיווק, היכן, מתי ומה להגיד בתקשורת השיווקית שלך.
תוכל לסמוך על הסדר וההיררכיה בארגון שלך ותגיע לתוצאות טובות יותר לאורך זמן!  את זה נעשה על ידי תהליך מדעי ייחודי לנו למען מיזעור סיכונים עבורך
 
תכנית עסקית  |  ניהול השיווק  |  מודל הבניין לבניית עסק  |  גיוס כסף משקיע פרטי  |  הפגישה של החיים שלך  |  impact marketing  |  ייעוץ ארגוני  |  KOMPYTE  |  
דף הבית >> מי דואג לעסקים הקטנים והבינונים?
 
מי דואג לעסקים הקטנים והבינוניים ?

לפני כשנה בערך,הוכרז בקול רפיון כי, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תוחלף על ידי גוף ממשלתי מבצע אשר יפעל מתוך משרדי התמ"ת., האם בפועל יהיה מושיע חדש לעסקים הקטנים והבינוניים והאם הם צריכים כזה ?
נתחיל בהגדרות של עסק קטן ובינוני בישראל, עסק קטן הוא עסק המעסיק עד 50 עובדים, עם מחזור מכירות עד 5 מיליוני דולרים לשנה, ש-90% ממנו לפחות הם בבעלות פרטית. עסק בינוני הוא עסק המעסיק עד 100 עובדים, עם מחזור מכירות עד 20 מיליון דולר לשנה, ש-90% ממנו לפחות הם בבעלות פרטית. בארה"ב ובאירופה ההגדרה קצת שונה ועסק קטן יחשב המונה עד 50 עובדים, עסק בינוני יחשב המונה עד 500 עובדים.
בישראל, הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל היא גוף מטה הפועל ברמה הארצית כזרוע הביצועית של משרד התמ"ת לטיפול בעסקים קטנים ובינוניים. הרשות היא עמותה שלא למטרת רווח הפועלת כגוף עצמאי. במוסדות המנהלים שלה משתתפים נציגי הממשלה, נציגי ארגונים כלכליים ונציגי הציבור. הרשות מתוקצבת מכספי הממשלה באמצעות משרד התמ"ת.
פעילות השטח של הרשות, כלומר העזרה לעסקים קטנים ובינוניים, נעשית באמצעות מערך המרכזים לטיפוח יזמות (מט"י) – 27 עמותות הפרוסות ברחבי הארץ שנועדו לשמש כתובת מרכזית בעבור בעלי עסקים קטנים או בינוניים ובעבור יזמים המתכננים הקמת עסק חדש. כל אדם רשאי לפנות לקבלת סיוע ממט"י., הסיוע אינו חינם. פתרון דרך גוף כגון מט"י, עולה כסף, לעיתים תכופות כסף רב, יש לשקול אפשרות לפנות לגורמים מקצועיים פרטים, ישנם רבים כאלה בשוק.
יש מעל 410,000 עסקים בישראל, 392,000 עסקים פעילים מתוכם 375,000 עונים על הגדרות של עסקים קטנים או בינוניים - 96% מכלל העסקים בישראל עם 212,000 מעסיקים ,42% הנו שיעור המועסקים במשק בצורה ישירה ע"י עסקים קטנים ובינונים.
העסקים הקטנים והבינוניים חשובים לכלכלת מדינת ישראל ויכולים על ידי תשומות נכונות להוות מנוע צמיחה אדיר, את זה כולם יודעים או לפחות שמעו פעם אחת, נתוני האבטלה לפי בנק ישראל לשנת 2008 הם של 6% או במספרים, קרוב ל 180 אלף מובטלים רשומים, מדברים על אבטלה סמויה גדולה יותר.
בשנים האחרונות נפתחו בישראל מדי שנה 40 עד 47 אלף עסקיםפרט לשנת2003 בה חלה ירידה ל 38- אלף - ונסגרו 30 עד 48 אלף עסקים, ממדי מגיפה ממש, בארה"ב המספרים דומים ועומדים על כ 90% כשלון ל SME, באנגליה מתוך 500,000 עסקים קטנים ובינונים הנפתחים כל שנה, 300,000 יסגרו תוך שלוש שנים לפעילותם. ישנם נתונים לא מאוששים כי מתוך ה 300,000 אלף שנסגרים, כ 85% ישאירו חוב של כ 120,000 אלף יורו.
אז למה ? התשובה נעוצה בגישה לממד השיווק של העסקים הנ"ל, עסקים קטנים ובינוניים מקדישים לשיווק חלק קטן מעולמם ונותנים דגש רב על ממדים אחרים כגון ניהול, פיננסים, אין לומר כי הנ"ל אינם חשובים אולם השיווק הוא החשוב ביותר בייחוד לעסק בשלבי התהוות.
אסטרטגיית השיווק הנבנית על ידי העסקים הנ"ל מונעת ע"י מספר טעויות, הכוללות:
- אסטרטגיית ME TOO , מה שנכון לתחרות שלי נכון גם לי- לא נכון בכלל ומסוכן מאוד.
- חוסר הבנה משווע של עולם השיווק המודרני וכליו.
- קניית עצה מגורמים לא שיווקיים כגון רואה החשבון של העסק- הוא לא מבין בשיווק!
- הורדת מחירים כמענה גורף לצרכי השיווק, למרות כי יש חשיבות למחיר קיימות אסטרטגיות אשר לא נשענות על המחיר בלבד.
- פעילות שיווקית רק במצבי חירום ולא לאורך זמן.
- אי הבנה כי תוצאות תהליך השיווק אינם מידיות.
- גישה של אני יודע, אין נכונות להקשיב ולקבל עצה גם מאנשי מקצוע, צוות עובדים ואחרים.

המסקנות אינן קלות, בעלי עסקים קטנים ובינוניים צריכים לדאוג לעצמם ועכשיו.
אף אחד אחר לא דואג להם. 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

© 2005 כול הזכויות שמורות ל שיווק מדעי טלפון: 054-4205789
משרד ראשי: פתח תקווה, גרנית 6 / קומה 1 /  לפניה ישירה: email@jconline.co.il

צור קשר