ייעוץ עסקי ארגוני, שיווקי
פתוח ארגוני / אסטרטגיה שיווקית /ייעוץ שיווקי / ייעוץ ארגוני
בהנהלת ד"ר כהן יוסף.
זה התפקיד שלנו לדאוג שארגונך יעבוד בצורה יעילה יותר, יהיה לך יתרון על התחרות שלך ותוכל לשמר אותו, תדע בדיוק כמה להוציא על שיווק, היכן, מתי ומה להגיד בתקשורת השיווקית שלך.
תוכל לסמוך על הסדר וההיררכיה בארגון שלך ותגיע לתוצאות טובות יותר לאורך זמן!  את זה נעשה על ידי תהליך מדעי ייחודי לנו למען מיזעור סיכונים עבורך
 
תכנית עסקית  |  ניהול השיווק  |  מודל הבניין לבניית עסק  |  גיוס כסף משקיע פרטי  |  הפגישה של החיים שלך  |  impact marketing  |  ייעוץ ארגוני  |  KOMPYTE  |  
 

מכירות ועיצוב הקונספט השיווקי:
מאת: יוסי כהן


המגמה העולמית המתחזקת לפיה המכירות כמקצוע או כמחלקה בחברה אינם קריטיות כבעבר להצלחת השיווק תופשת תאוצה גדולה. המגמה העולמית לפיה המוצרים או השירותים נבחרים ע"י הלקוחות הסופיים היא מגמה אשר לדעת רבים נגרמה בשל התפתחות הצרכנים בתקופה עמוסת מסרים שיווקים ופרסומיים. יש הטוענים כי הצרכנים התבגרו והתחכמו ואינם רוצים "שיגידו" להם ברמה הפשטנית , קרי אנשי מכירות, אלא הם יבחרו לבד את המוצר או השירות ע"י הבנת המוצר ותפישתם לגביו.

טכניקות עבר של אנשי מכירות טובים אשר גרמו ללקוח להרגיש רגש מסויים לגבי מוצר או ניצלו חוסר ידע מסויים לא עובדים כיום ברוב המגזרים. הגישה השיווקית הרווחת כיום היא זו של עיצוב קונספט שיווקי חזק וטוב מספיק אשר עוזר לנו כמשווקים להשפיע על הלקוחות הסופיים שלנו ברמה חדשה, יותר מתוחכמת ובהתאם למציאות השיווקית החדשה. עיצוב הקונספט השיווקי אמור לבדל ולמקד את התפיסה של הלקוחות בכוח לגבי המוצר שלנו ברמת התפיסה של המוצר או של הערך המוסף שלו.

מהו עיצוב הקונספט השיווקי?
עיצוב הקונספט השיווקי הוא תהליך של פעולות מאוד מוגדרות הגורמות בסופו של עניין ללקוחות שלנו לתפוס ולהבין את המוצר בצורה מסויימת. בסוף התהליך אנו אמורים לקבל קונספט מגובש ומוגדר כך שכל שנשאר לעשות הוא "לשדר" אותו בערוצים השונים ובכלים המגוונים העומדים לטובת המשווק. מניסיוני אומר כי בתהליך העבודה של עיצוב הקונספט השיווקי יש צורך בשימוש בטכניקות שיווק כגון מחקרי שוק, פילוח לקוחות, אסטרטגית מיצוב ועוד, אולם חשוב מאוד הוא נושא הדמיון: תרשו לעצמכם להשתמש בדמיון. זה מותר ואף הכרחי.

ברגע שאנו כמשווקים מבינים כי התפיסה הנ"ל לגבי המוצר חשובה יותר ממאפייני המוצר אנו בדרך הנכונה. כאשר עיצוב הקונספט השיווקי הוא נכון נגלה כי הלקוחות אוהבים את המוצר שלנו, השמועות החיוביות לגבי המוצר תתפשטנה מהר ולא יהיה צורך במכירות "קשות" (אותם מכירות שבהם מעורבים אנשי מכירות "מקצוענים"). כיום חברות רבות טוענת כי החליפו את מחלקת המכירות במחלקת טיפול ועזרה ללקוחות. אותה מערכת צריכה "לשדר" את הקונספט השיווקי ולספק ללקוחות סיוע והדרכה.

את "התשדירים " השיווקים אנו נגזור מהקונספט המוגמר שלנו ברמת המציאות החופפת את המוצר או השירות המסופק (המציאות היא האמת שאנו יכולים לתמוך בה דרך המוצר או אחד הערכים הנלווים שלו.) בעצם אותו איש שירות (שהרי זה שירות ללקוח), הוא איש המכירות החדש שתפקידו לספר את העובדות שבסופו של יום יגרמו ללקוחות לקבל החלטה תפישתית חיובית לנו.

עיצוב הקונספט השיווקי אמור לחצוץ גבולות בכול ארגון ולקבל עמדת חשיבות קריטית, תהליך זה לוקח זמן ליישום ויש לחזור עליו כמנטרה בכול הזדמנות ובכול מדיה. חברות אשר לא נוקטות ביישום תהליך זה חושפות עצמם לבעיות וסכנות.הנהלת האתר אינה אחראית לתוכן הכתבות והמודעות המפורסמות בו האחריות הבלעדית לתוכן הכתבות אמינותם נכונותם ודיוקם היא אך ורק על כותב המאמר. כל הבנה והסקת מסקנה הינה באחריות הקורא ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי. כל שימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ותקנון האתר.


 

© 2005 כול הזכויות שמורות ל שיווק מדעי טלפון: 054-4205789
משרד ראשי: פתח תקווה, גרנית 6 / קומה 1 /  לפניה ישירה: email@jconline.co.il

צור קשר